پله پیچ

آشنایی با انواع پله پیچ

پله پیچ با توجه به اصول مهندسی و فرمول های خاص دایره طراحی شده و ابعاد و اندازه های آن مشخص می شود. و از دل این اندازه گیری ها مدل های متنوع پله بیرون می آید. در این مطلب به انواع پله گرد یا پیچ خواهیم پرداخت

انواع پله پیچ

پله پیچ در شکل ها و مدل های متنوعی طراحی و اجرا می شود که در اینجا تعدادی از را بررسی می کنیم.
پله پیچ دو محور ورق:
جزو اقتصادی ترین پله های پیچ، این نوع پله می باشد. با توجه به شعاع آن می توان در محیط هایی اجرا کرد که فضای کافی را داشته و از مساحت قابل قبولی برخوردار باشد. قیمت پله و هزینه ای که در برمی گیرد، بسیار مقرون به صرفه است، و ظاهر شیک و مدرن آن محیط های مسکونی را چشم نواز خواهد کرد.

آشنایی با انواع پله پیچ

پله پیچ دو محور باکس:

شعاعی که برای این پله در نظر گرفته می شود، زیاد است، بنابراین در فضاهایی کاربرد دارد که بزرگ بوده و مساحت زیادی داشته باشد. مکان هایی مانند ویلاهای بزرگ، برج های لوکس، هتل های مجلل و مراکز تجاری با شکوه.

پله پیچ تک محور کنسولی یا پله گرد دیواری:

این پله در شرایطی طراحی می شود که امکان اجرای پله های دیگر نباشد. معمولا برای پله هایی که عرض آن ۸۰ سانتی متر باشد انتخاب مناسبی است، و با در نظر گرفتن اصول مهندسی و پارامترهای موجود برای کف پله های بزرگتر هم قابل استفاده است. نام دیگر این پله، پله پیچ معلق است.

پله پیچ میانی یا پله گرد زیر محور:

یکی از پله های شیک و مدرن است که در انواع فضاها می توان از آن استفاده کرد. این پله اسپرت و زیبا می تواند برای باغ تالار های تجاری و نمایشی به کار گرفته شود. و تنها پله ای است که در اجرای آن هیچ محدودیتی برای شعاع وجود ندارد.
پله پیچ تیرآهنی:
این پله به روش بنایی ساخته می شود. و جز پله های غیر دکوراتیو است. معمولا در سبک های کلاسیک کاربرد دارد. هزینه طراحی و اجرای این پله پیچ ارزان است، و می تواند در بازار مخاطب خاص خود را داشته باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *